Laden Evenementen

« All Events

  • Dit evenement is voorbij.

Mayken Verhulst, artistieke dame in de woelige 16de eeuw.

dinsdag 15 oktober 2019 om 14:00 - 17:00

| Gratis

Mayken Verhulst, de schoonmoeder en mentor van Pieter Bruegel de Oude, werd geboren in de Katelijnestraat in Mechelen in het jaar 1518. Ze kwam uit een Mechelse kunstenaarsfamilie. Mayken was een begaafd miniaturiste. Deze kunst werd voornamelijk door vrouwen of kloosterlingen bedreven. Vrouwelijke kunstenaars werkten anoniem en signeerden hun werken niet.

Maar wie is ze nog meer? De Brunswijkse monogramist?
En wat is de link met Pieter Bruegel de Oude? Ze was de tweede vrouw van kunstenaar Pieter Coecke van Aelst en de schoonmoeder van Pieter Bruegel die in het atelier bij haar man werkte. Uitgeefster van de prenten van Turkije die na de dood van haar man werden gepubliceerd.

Een zeer ondernemende en sterke dame die verhalenverteller Gustave Min graag met u wil belichten in het teken van het Pieter Bruegeljaar 2019.

Gustave Min (1997) is verhalenverteller, geschiedenis liefhebber, acteur, gids en ontwerper van culturele projecten op maat en bezieler van het gekende Studio Belle-Époque.

Gegevens

Datum:
dinsdag 15 oktober 2019
Tijd:
14:00 - 17:00
Kosten:
Gratis
Evenement Categorie:

Locatie

vrijzinnig centrum DE SCHAKEL
Steenweg 32
Mechelen, 2800 België
+ Google Maps
Telefoon:
015 21 24 71
Bekijk de site van Locatie